'

O mnie

Cześć! Mam na imię Martyna. Fotografią zajmuję się od ponad 8 lat. Wszystko zaczęło się od starego aparatu moich rodziców. Podczas spacerów z moim psem starałam się uchwycić wszystko to co dzieje się na ulicy. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że najlepiej będę czuć się w street photo. Skończyłam fotografię dziennikarską na Uniwersytecie Wrocławskim. To pozwoliło mi spróbować różnych rodzajów fotografii. Dzięki czemu mogłam zdecydować, w której technice czuję się najlepiej. W moim portfolio możecie znaleźć zarówno fotografię ślubną, dziecięcą jak i eventową. Jednak dziś chce Wam przedstawić moje zdjęcia z opuszczonych miejsc w Polsce.

Mój początek miejskich eksploracji

Eksploracją opuszczonych miejsc zajmuje się od 2013 roku. Wszystko zaczęło się od zajęć na studiach – wtedy pierwszy raz usłyszałam o opuszczonych i zapomnianych miastach na świecie. Ten dzień mogę nazwać początkiem mojej przygody z Urbex’em. Pierwszą wyprawę pamiętam bardzo dobrze, była to opuszczona szkoła.. Na wyprawę poszłam sama – jedyne co pamiętam to ogromną adrenalinę połączoną ze strachem. W powietrzu unosił się charakterystyczny zapach – jak mogę teraz stwierdzić – to po prostu zapach opuszczonych miejsc. Po wyjściu byłam podekscytowana, a jednocześnie wiedziałam, że to nie koniec. To był dopiero początek. W 2013 roku sam Urbex nie był tak popularny jak teraz – obiekty stały i mało kto je odwiedzał. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania opuszczonymi miejscami, zaczęto je wyburzać oraz skutecznie zamykać przed eksploratorami. Dlatego coraz trudniej jest znaleźć ciekawe miejsce. To o czym warto pamiętać mówiąc o Urbexie to przede wszyskim fakt, że Urbex to nie wandalizm. Odwiedzając opuszczone miejsca niczego nie niszczę ani niczego nie zabieram. Każdy kto chce robić zdjęcia w zapomnianych miejscach musi pamiętać o podstawowej zasadzie: “Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp”.

 

Od 2016 roku należę do team-u Aviator Urbex.

 

8 września 2017 roku ukazał się również fotoreportaż w Gazecie Wyborczej o naszej pasji jaką jest Urban Exploration. Reportaż wraz ze zdjęciami i opisem opuszczonych miejsc przez nas odwiedzonych znajdziecie pod tym linkiem: Fotoreportaż w Gazecie Wyborczej

 

Wszystkie zdjęcia udostępnione na stronie opuszczone-miejsca.pl są mojego autorstwa.

Zapraszam do sprawdzenia historii oraz galerii wszystkich miejsc, które miałam okazję odwiedzić. Znajdziecie tam opuszczone szpitale, szkoły, obiekty przemysłowe, ośrodki wczasowe i wiele innych.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać o opuszczonych miejscach – zapraszam do kontaktu.