'

Opuszczona Huta Szkła

  1. Home
  2. /
  3. Opuszczone Obiekty Przemysłowe
  4. /
  5. Opuszczona Huta Szkła

Opuszczona Huta Szkła została zamknięta w 2008 roku. Pewnego dnia pracownicy wyszli po skończonej zmianie i nigdy już nie wrócili na swoje stanowiska.

Lokalizacja, w której znajduje się opuszczona huta szkła miała ogromny potencjał w postaci węgla brunatnego, drewna oraz piasków szklarskich. To pozwoliło na stworzenie jednego z największych ośrodków przemysłu szklarskiego w Europie. Opuszczona Huta, do której mieliśmy okazję wejść kilka lat po zamknięciu powstała jeszcze przez II wojną światową – w XIX wieku. Obiekt był jednym z kilkunastu działających hut szkła na terenie miasta. W początkowej fazie działalności specjalizowała się w produkcji szkła optycznego, następnie szkła opakowaniowego oraz oświetleniowego.

Niestety działania wojenne przyczyniły się do częściowego zniszczenia obiektu, które spowodowały czasowe zamknięcie huty aż do 1949 roku – odbudowa zniszczeń trwała kilka lat.

Huta szkła słynęła z wysokiej jakości szkła oświetleniowego i użytkowego. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na tworzenie produktów techniką ręczną oraz półautomatyczną. Dla byłych pracowników huty ograniczenia nie istniały. Potrafili tworzyć niezliczoną ilość kształtów podchodząc indywidualnie oraz z wielką uwagą i szacunkiem do każdego projektu.

 

Opuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta Szkła
Opuszczona Huta SzkłaOpuszczona Huta Szkła

Please follow and like us:
  • Rewelacyjnie zachowany obiekt!