'

Opuszczony Szpital Dziecięcy

  1. Home
  2. /
  3. Opuszczone Szpitale
  4. /
  5. Opuszczony Szpital Dziecięcy
Budowę opuszczonego szpitala dziecięcego, zlokalizowanego dwa kilometry od centru miasta, rozpoczęto na początku XX wieku.

Sceneria wokół budynku jest niesamowita – szpital otoczony jest przez góry i lasy. Od 1945 roku szpital administrowany był przez wojska radzieckie – utworzono w nim szpital radziecki. Po opuszczeniu terenu przez Rosjan, szpital został przejęty przez władzę miasta, a następnie został podzielony na trzy główne oddziały: I – błoniczy, II – płoniczy, III – pozostałych infekcji. Od 1964 roku istniał tam szpital dziecięcy, osiągając najwyższy poziom ilości dostępnych łóżek szpitalnych. Do końca lat dziewięćdziesiątych był szpitalem wysokiej klasy.

 

Pracowali tam wykształceni specjaliści z tytułami naukowymi, którzy mieli okazję pracować najlepszym dostępnym sprzętem. W 2003 roku w wyniku programu restrukturyzacji organizacyjnej i finansowej lecznictwa zamkniętego podjęto decyzję o przeniesieniu szpitala do nowego budynku.

 

Opuszczony szpital dziecięcy stoi pusty od 2005 roku. 

Opuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital Dziecięcy Opuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital Dziecięcy
Opuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital Dziecięcy

Opuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital DziecięcyOpuszczony Szpital Dziecięcy

Please follow and like us: